[0.] ZMACZNEGO – podcast do słuchania przy stole

Historia zatoczyła koła! Strona, na której właśnie czytasz ten tekst, kiedyś nazywała się Mannequin in the kitchen.
Dopiero później po rozmowie z Pauliną Mikułą postanowiłam zmienić nazwę, aby szybciej wpadała w ucho i nawiązywała do tematyki, którą poruszam. Mowa oczywiście o kulinariach. Być może część z Was pamięta, że początki mojej działalności w internecie wiązały się z byciem “blogerką kulinarną”. W tym kontekście szczególnie polecam Wam ten wpis – [139.] “Jestę blogerę kulinarnym”, czyli zobacz jak robię kanapki…

Jednak przez cały czas prowadzenia bloga, miałam poczucie, że nie jest to medium w którym się spełniam. Wówczas założyłam Podcast RADIOaktywny – https://www.zmacznego.com/podcast-radioaktywny/ a posty z przepisami coraz częściej ustępowały miejsca informacjom o nowych odcinkach podcastu.

W końcu stałam się stuprocentowym podcasterem, a zmacznego.com przestało być blogiem. Przejęło natomiast rolę być strony z notatkami do podcastu. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie jeden mały szkopuł. NAZWA. Przecież Podcast RADIOaktywny to nie podcast kulinarny, dlaczego więc witryna nazywa się ZMACZNEGO?
Co ma piernik do wiatraka? Hmm.. no mnie. Ja jestem ZMACZNEGO – ZMACZyńska małGOsia. Nie wszystkich przekonywało to wyjaśnienie.

Teraz problem został wreszcie rozwiązany. Rusza podcast kulinarny!

ZMACZNEGO – podcast do słuchania przy stole

Najciekawsze historie opowiada się przy stole.
Jedzenie to znacznie więcej niż kalorie niezbędne do życia. To nieodzowny element spotkań rodzinnych i towarzyskich, w którym odzwierciedlamy nasze emocje i uczucia.
– Niech pierwszy rzuci pomidorem, którego babcia z miłością nie zachęca do zjedzenia kawałeczka sernika!

Co więcej w jedzeniu zapisana jest nasza historia, kultura a także nastroje społeczne i trendy.
– Tłuste i wysokoenergetyczne potrawy dla pracujących fizycznie pracowników vs fancy sushi na biznesowych spotkaniach.

Jednak nie spodziewajcie się książki kulinarnej w wersji audio. Dzięki temu podcastowi mam nadzieję, że spojrzycie na jedzenie w zupełnie nowy, szerszy sposób. Usłyszycie wiele nieznanych historii o bardzo znanych potrawach, a także poznacie ludzi, dla których jedzenie to nie tylko bułka z masłem…

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz