Prawie autobiografia

Cześć! Nazywam się Małgosia Zmaczyńska

Jeśli słysząc “dzień dobry”, w myślach automatycznie dodajesz drugie “dzień dobry”, to prawdopodobnie poznaliśmy się wcześniej ☺️ Jeśli jednak nie, to pozwól że się przedstawię.

Nazywam się Małgosia Zmaczyńska, choć najbardziej lubię wersję Gocha. Chociaż starsi znajomi wciąż podśmiewają się z mojego młodego wieku, to mam już całkiem bogate CV.

W liceum rozpoczęłam swoją przygodę z modelingiem, która trwała około 4 lata. Wówczas oprócz poznania osób z pierwszych stron gazet, dostałam wielką szkołę samodzielności oraz okazję życia za granicą, m.in. w Paryżu, Mediolanie czy Hong Kongu.
Jednak w pewnym momencie postanowiłam zamknąć ten rozdział i spróbować czegoś nowego.

Praca Marzeń

Wysyłając zgłoszenie na staż do Czwórki Polskiego Radia, miałam nadzieję przeżyć fajną przygodę i osobiście poznać osoby, których głosy towarzyszyły mi każdego dnia.
Kiedy otrzymałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nie miałam jeszcze pojęcia, jak bardzo zmieni się moje życie.

Małgosia Zmaczyńska

Oczywiście zgodnie z oczekiwaniami, poznałam całą Ekipę, która od lat tworzyła moją ulubioną stację radiową. Nie  spodziewałam jest jednak szeregu niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy stanęli na mojej drodze. Każdy realizowany przeze mnie temat, niósł za sobą kolejne znajomości i ciekawe historie.

Podczas pracy w Radiu przeprowadziłam setki, mniej lub bardziej poważnych, sond ulicznych, dziesiątki wywiadów i kilka tysięcy niezapomnianych rozmów – od Martyny Wojciechowskiej po Świętego Mikołaja prosto z Laponii.

Szklana pogoda

W pewnym momencie zapragnęłam nowych wyzwań i rozpoczęłam swoją przygodę z telewizją – najpierw przy produkcji programu Nowy Gadżet w TVN Turbo, a następnie w Telewizji Wirtualnej Polski.

Przez prawie rok byłam  współodpowiedzialna za to, aby widzowie, pijąc poranną kawę mogli obejrzeć ciekawy program i dobrze rozpocząć dzień. W późniejszym czasie, dołączyłam do redakcji programu rozrywkowego, w którym nie tylko miałam wpływ na część merytoryczną, ale również,  już bezpośrednio, odpowiadałam za kontakt z gwiazdami.

Małgosia Zmaczyńska

Powrót do korzeni

Jednak pierwsza, młodzieńcza miłość wciąż nie dawała o sobie zapomnieć i wiedziałam, że muszę powrócić do radia. Wówczas trafiłam do RADIA KAMPUS, gdzie prowadziłam audycję kulturalno-naukową dla studentów.

Małgosia Zmaczyńska

Czas antenowy jest jednak ograniczony, a ja potrzebowałam go więcej: na rozmowy, na dygresja, na ROZKMINY! Wtedy, po rozmowie z Andrzejem Tucholskim, postanowiłam stworzyć własne radio – Podcast RADIOaktywny.

25.10.2017r. pojawił się pierwszy odcinek, a ja rozpoczęłam najpiękniejszą przygodę mojego życia! Co tydzień, w poniedziałek, zamieszczam rozmowę z wyjątkowym gościem i rozmawiamy na inny, (nie)typowy temat.
8.11.2018r. postanowiłam zrobić kolejny krok i wznieść podcasty na nieco wyższy poziom. Wystartowałam z zupełnie nowym projektem, czyli reportażami kulinarnymi. ZMACZNEGO – podcast do słuchania przy stole.

Print Friendly, PDF & Email