[168.] Bezglutenowe chrupiące tofu bez smażenia

Uwieeelbiam chrupać! Naprawdę, jeśli mam do wyboru: jabłko lub sok jabłkowy, zdecydowanie postawię na cały owoc. Pewnie dlatego, rzadko kiedy piję koktajle – z tych samych składników wolę zjeść sałatkę. Słowem – im bardziej chrupie, tym lepiej!
Myślę, że nie jestem w odosobnieniu, co przy okazji tłumaczy popularność wszelkich panierek. No właśnie, PANIERKI.

Z jednej strony, pozwalają nam lepiej wgryźć się w daną potrawę, ale z drugiej, rzadko kiedy możemy uznać je za zdrowe. Mąka, bułka tarta i jeszcze masa tłuszczu wchłaniana podczas smażenia. Pozostaje więc pytanie: jeść czy nie jeść? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: OCZYWIŚCIE, ŻE JEŚĆ! Warto jednak nieco podrasować naszą paniereczkę.

Chrupiące tofu bez smażenia
Chrupiące tofu

Składniki na panierkę:
płatki drożdżowe*
kaszka kukurydziana

Wystarczy wymieszać ze sobą kaszę kukurydzianą i płatki drożdżowe. Dodatkowo można dodać paprykę (słodką/ostrą/wędzoną) lub inne ulubione przyprawy.
Następnie obtaczacie w tym tofu🥢 (naturalne proponuję wcześniej polać sosem sojowym, wędzone samo w sobie jest już aromatyczne). I już!   Układacie na blaszce i pieczecie około 15min w 200 stopniach.

*płatki drożdżowe są naturalnie bezglutenowe, ale upewnijcie się, że produkt nie jest zanieczyszczony i posiada dodatkowy certyfikat

Zobacz także: Wegańskie klopsiki z soczewicy

Print Friendly, PDF & Email

Jedna myśl na temat “[168.] Bezglutenowe chrupiące tofu bez smażenia

Dodaj komentarz