[136.] Sposób na super zdrowie ze składników z Biedronki!

W ostatnim czasie na stronie pojawiło się wiele przepisów na słodkości. Jest to o tyle ciekawe, że sama chętniej sięgam po słone i ostre potrawy. Jednak mój obecny styl życia wymaga ode mnie, codzienne przygotowywanie pudełek do pracy, w których zazwyczaj są te same rzeczy: kasze z warzywami.

Ponieważ postanowiłam sobie, że będę zamieszczała tutaj jedynie naprawdę pyszne i ciekawe dania, nie dzielę się z Wami moimi codziennymi lunch boxami. Dlatego tym bardziej się cieszę, że dziś mam dla Was propozycję, która spełnia te dwa wymogi.
Wszystkie składniki, potrzebne do jej przygotowania, znajdziecie w popularnych dyskontach. Nikogo nie dziwi już jarmuż, batat czy awokado. Co więcej, w ostatnim czasie zauważyłam, że oprócz suszonych pomidorów w oleju, w stałej ofercie Biedronki, pojawiły się również te suszone na słońcu.
Dlatego nic nie stoi Wam na przeszkodzie, aby próbować i korzystać z produktów z najodleglejszych stron świata 🙂

Sałatka z batatem

Składniki:
1 batat (słodki ziemniak)
3 garści jarmużu
1 marchewka
kilka suszonych na słońcu pomidorów
1/2 awokado
sok z cytryny
odrobina oliwy (opcjonalnie)
świeżo mielony pieprz

1. Pokrojonego w kostkę batata kilka minut blaszowałam – gotowałam we wrzątku, aż stanie się lekko miękki. Ważne jest to, aby go nie rozgotować. Zależy nam, aby zachował swoją konsystencję.
2. W tym czasie zahartowałam jarmuż (przelałam wrzątkiem, a następnie od razu zimną wodą). Marchewkę starłam na tarce o małych oczkach. Awokado pokroiłam w kostkę, a pomidory w paski.
3. Wszystkie składniki przełożyłam do miseczki i wymieszałam.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz