[130.] Prawilne batony czyli dlaczego narażę się znanej kawiarni

Przyznać się czy się nie przyznać? Oto jest pytanie!
Ponieważ jestem prawilnym obywatelem, postanowiłam się przyznać. Tak, udało mi się przygotować łakocie, które smakiem przypominają, ukochane przez nie tylko Warszawiaków, batony Legal Cakes.
Osobom, które w ogóle nie słyszały o tej kawiarni lub wciąż nie miały okazji do niej zajrzeć, wyjaśniam, że dostaniecie tam jedne z najlepszych słodkości w mieście. Od gofrów i owsianek, poprzez ciasta i torty, aż do wspomnianych już batonów. Jednak najważniejsze zostawiłam na koniec, wszystkie są legalne – a właściwie składniki, z których powstają. Pozostawiające wiele do życzenia: mąkę pszenną, margarynę i tłuste kremy, zastąpili mąką kasztanową, odżywkami białkowymi i masłem orzechowym.

Z batonami Legal Cakes po raz pierwszy spotkałam się na jednym z treningów NTC. Smak był fenomenalny, jednak dopiero zapoznanie się ze składem, utwierdziło mnie w przekonaniu, że jem naprawdę dobre słodycze.
Od tego momentu minęło już sporo czasu, jednak dopiero niedawno postanowiłam zmierzyć się z wyzwaniem i przygotować własną wersję, która będzie godnym następcą oryginału.

Po skosztowaniu byłam zadowolona z efektu. Jednak decyzja o zaprezentowaniu ich tutaj, zapadła dopiero po degustacji, powołanego przeze mnie, grona ekspertów. Zarówno osoby, które są fanami tradycyjnych słodyczy, jak i zwolennicy wyrobów Legal Cakes, przyjęli je ze zdecydowaną aprobatą.
Tak więc, bierzcie i jedzcie je wszyscy!

Prawilne batony

Składniki:
100g płatków owsianych
20g mąki kokosowej
50g migdałów
40g suszonych jabłek
6 daktyli
1 pełna łyżeczka oleju kokosowego
100g wody

1. Wszystkie składniki dokładnie zmieliłam, aż uzyskałam zwartą masę.
2. Przełożyłam ją na papier do pieczenia i uformowałam “placek” o grubości ok. 1cm.
3. Zawinęłam w folię spożywczą i wsadziłam do lodówki na min. 2h.
4. Po tym czasie, pokroiłam masę batony.
5. Przechowywałam w lodówce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz