[82.] Śniadanie dla najbardziej wymagających/ Breakfast for the most demanding

Czasem już tak jest, że nie mamy ochoty na nic do jedzenia. Ani na słodkie, ani na słone. Najwygodniej byłoby po prostu zapomnieć o tym, że śniadanie trzeba zjeść. W moim przypadku jest to jednak niewykonalne, bo kalorie trzeba uzupełniać 🙂

Powyższa historia wydarzyła się kilka dni temu. Możecie mi uwierzyć od początku do końca, nie miałam pojęcia co wyląduje na moim talerzu. Jajka – nie (bo były wczoraj), kanapki – nie, owsianka – słodkie już mnie nie kręci, kasza z warzywami i tofu? Na pewno ciepła jaglanka uzdrowiłaby mój żołądek, ale akurat ten zestaw jakoś mnie nie przekonywał.
Dziewczyno, nie decydujesz o losach świata, zjedz cokolwiek! – tak sobie właśnie powtarzałam.
Ostatecznie, wyciągnęłam kilka przypadkowych składników – pietruszkę, kaszę jaglaną siemię lniane, czarny sezam i  jogurt sojowy.

Nie wiem jak zakwalifikować poniższe danie, z jednej strony słodkie a z drugiej wytrawne. Jedno jest pewne, w 100% zadowoliło moje kubki smakowe i już pusty – żołądek.

 

I think it’s normal that sometimes we simply don’t fancy eat anything. Neither sweet nor savory. The most convenient way would be to simply forget about the fact that we need to eat breakfast. In my case this is not feasible, because I need the calories.
 
Believe me from beginning to end, I had no idea what lands on my plate. Finally, I took a few random ingredients – parsley, millet, linseed, black sesame and soy yogurt.
I am not sure howe to qualify this dish,
but it’s certain that it 100% satisfied my taste buds and already empty – stomach.

Składniki:
70g kaszy jaglanej
10g siemienia lnianego
1 pietruszka
1 łyżka czarnego sezamu (jeśli nie macie, może być zwykły – czarny dodatkowo dodaje koloru)
125g jogurtu sojowego (możecie użyć gęstego naturalnego)
szczypta cynamonu
sól
1. Ugotuj kaszę jaglaną (pamiętaj, żeby wcześniej ją sparzyć). W młynku zmiel siemię lniane i dodaj je pod koniec gotowania się jaglanki. Posól do smaku.
2. Za pomocą obieraczki, z pietruszki zrób paseczki.
3. Do ugotowanej kaszy dodaj cynamon i  sezam. Wymieszaj.
4. Na talerzu po jednej stronie, wyłóż zawartość garnuszka a po drugiej jogurt. Na wierz połóż pietruszkowe wstążki. Jeśli możesz, udekoruj (a potem zjedz) listkami bazylii.

Ingredients:
70g millet
10g linseed
1 parsley
1 tbsp black sesame (you can use white, as well)
125g soy yogurt (natural is also good)
pinch of cinnamon
salt

1. Prepare millet (to do it right look here). Grind linseed and at the end of cooking, add to millet. Season with salt.
2. Cut parsley (using peeler) into stripes.
3. When millet is ready, add cinnamon and sesame. Stir gently.
4. On the one side of a plate, place contents of pot. On the other side, put yogurt and add ribbons of parsley. You can decorate (and later eat) with basil leaves.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz