[33.] How I defeat myself and a trout/ Jak pokonałam siebie i pstrąga

You can do more than you think!
That’s how I can summery last weekend. It was an active one. On Saturday I took a long walk with my dear Ewelina. We walked around Warsaw and even took part in Colors Festival but we didn’t use a Holi dust 🙂

Możesz więcej niż sądzisz!
Właśnie tak mogę podsumować zeszły weekend, który był już drugim z kolei tak aktywnym. Sobotę spędziłam na długim spacerze, z kochaną Ewelinką, po Warszawie. Zahaczyłyśmy nawet o festiwal kolorów, ale nie dałyśmy się pokolorować proszkiem Holi 🙂

On Sunday I took part in Samsung Irena Women’s Run. It was so spontaneous decision because I read about it on Friday evening and the next day I got my check-in packet. Why is it something big for me,? It’s just 5km run. Yes, that’s the answer. I do hate running! And my first and only 5 km I did last week. I decided to try running (and after 3km I was completly done, but I was too far from home so I need to come back there on foot). So why did I decide to take part? Becuase it was written that it’s the run for all the women and an age and physical condition doesn’t matter. I am not sure if you are interested in this story so just short summary: temperature – 28 degress, participants – definitely most of them were experienced runners, route – Łazienki Park in Warsaw, did I stop? No! I ran all the distance even whole kilometr uphill. I am still not sure why so many people run, but I am sure that running lets you defeat your vices and helps you to prove that you are stronger than you thought. 

W niedzielę wzięłam udział w Samsung Irena Women’s Run. Przeczytałam o nim w piątek wieczorem a już w sobotę rano odbierałam pakiet startowy. Co mnie podkusiło, żeby wziąć udział w 5km biegu? Nie mam zielonego pojęcia. Oczywiście wiem, że dla osób, które biegają jest to żaden dystans, ale… Osobiście bardzooo nie lubię biegać, chyba nawet nienawidzę i zawsze poprzestaję na marszu. Jedyne 5 km w moim życiu przebiegłam tydzień temu, kiedy pomyślałam hm.. w sumie wszyscy biegają może też powinnam? Poprzestałabym już na 3km ale byłam daleko od domu i po prostu musiałam wrócić.

Więc czemu się zgłosiłam? Bo przeczytałam, że jest to bieg dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i doświadczenia. Słowo się rzekło i skoro już opłaciłam ten start musiałam pobiec.
Chyba nie macie ochoty wysłuchiwać całej historii a tym bardziej, myśli które plątały mi się po głowie. Dlatego dokończę już w skrócie. Temperatura w Warszawie – 28 stopni, uczestniczki -zdecydowanie większość doświadczonych biegaczek, trasa – Łazienki Królewskie, czy się zatrzymałam – Nie! Sprostałam nawet kilometrowemu wzniesieniu. Wciąż w pełni nie rozumiem biegowego fenomenu, jednak jest pewne – bieganie pozwala przekroczyć granicę i udowodnić samemu sobie, że jest się silniejszym niż się sądziło.
Jeszcze nigdy się tak nie rozpisałam, ale na koniec oczywiście musi znaleźć się jeszcze przepis. Bardzo szybki, bardzo smaczny i idealny na upały.

Trout in ribbons/ Pstrąg we wstążeczkach

Przepis zgłoszony do akcji Lekkie i szybkie dania na upale dni na Durszlak.pl
I suppose it’s my longest post ever but anyway I need to give you some recipe. So this one is so tasty and quick, just perfect for summer!

Ingredients:
50g – soba
1/2 – smoked trout in spices
1/4 – broccoli
2 handfuls – ready salad mix
7 pieces – cherry tomatoes
1 – carrot
olive oil
vinegar balsamico

1. Cook a soba as it’s said on the packaging. Cook or steam a broccoli.
2. Peel a carrot and make a ribbons (like in the picture) using a grate. Cut a trout.
3. Put the salads, broccoli, tomatoes, soba, trout into a bowl. On the top place the carrot. Sprinkle with olive oil and vinegar. 
Składniki:
50g – makaronu soba
1/2 – wędzonego pstrąg w przyprawach
1/4 – brokuła 
2 garści- mieszanki sałat
7 sztuk – pomidorki koktajlowe
1 sztuka – marchewka
oliwa z oliwek 
ocet balsamiczny
1. Makaron ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Przygotuj brokuła, na parze lub również ugotuj. 
2. Marchewkę obierz i za pomocą obieraczki zrób wstążeczki. Pstrąga pokrój na mniejsze kawałki.
3. Do miseczki włóż sałatę, brokuła, pomidorki, makaron, pstrąga  i na samą górę marchewkę. Skrop oliwą z oliwek i octem balsamicznym.

Lekkie i szybkie dania na upalne dni

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz